Jdi na obsah Jdi na menu
 


Snad zvládneme sezónu bez krize, doufá před play off Tomáš Nouza

29. 12. 2008

Snad zvládneme sezónu bez krize, doufá před play off Tomáš Nouza

 

Dlouho se přetahovali s Chomutovem o první místo ve skupině Západ, nepatrné rozdíly do vánoční přestávky hrály spíše ve prospěch severočeského celku. Ovšem po Novém roce si hokejisté Mladé Boleslavi udrželi výbornou formou, v základní části první ligy nebodovali pouze ve dvou duelech. Ze šesti porážek totiž třikrát padli v samostatných nájezdech, jednou neuspěli v prodloužení. „Tohle nikdo z nás nečekal,“ připouští nejlepší střelec Bruslařského klubu Tomáš Nouza (na snímku).

Stejně jako další tři mužstva mohou Středočeši zatím v klidu sledovat boje v předkole play off, kde hraje osm celků o čtyři volná místa ve čtvrtfinále. „Vývoj sérií sleduji. V prvních zápasech mě překvapila výhra Havlíčkova Brodu,“ přibližuje Tomáš Nouza. „V kabině nijak neřešíme, na koho bychom chtěli nebo nechtěli narazit. Reálně se dá hrát s každým z potencionálních soupeřů,“ dodává na závěr.

Nebývá zvykem, aby mužstvo prolétlo dlouhodobou částí soutěže bez vážnějšího zakolísání. Středočeši prohráli dva zápasy v řadě pouze jednou. Ve druhém kole podlehli Havlíčkovu Brodu v prodloužení, v následujícím utkání uspěl v Mladé Boleslavi na nájezdy Chomutov.„Říká se, že každý si určitou krizí projde, ale třeba to letos změníme a zvládneme to bez výraznějšího výkyvu formy,“ přeje si Tomáš Nouza. Ambiciózní klub má vždy vysoké cíle, nejinak tomu je také letos. „Chtěli bychom se dostat do baráže,“ prozrazuje písecký rodák. „Tam bychom se mohli pokusit o postup, ale vedení na nás netlačí. Stále platí horizont dvou tří let.“V základní části vynechal jediné utkání, nastřílel 23 gólů a přidal osmnáct asistencí. Více bodů letos v mladoboleslavském dresu nasbíral pouze Richard Král, více přesných tref nezaznamenal nikdo. Tomáš Nouza si tím vytvořil osobní rekord mezi dospělými.„Důležité bylo, že se mi vyhýbala zranění,“ jmenuje hlavní důvod povedeného ročníku. Zatímco tým si žádným hluchým obdobím neprošel, produktivní útočník u sebe horší časy cítil. „Zhruba deset zápasů mi to tolik nešlo.“ ohlíží se za obdobím v úvodu sezóny. V minulých letech docházelo během letních měsíců k přestavbě kádru. Stejná situace se opakovala také před zahájením letošního ročníku, ovšem tím podobnost s předcházejícími sezónami končí. Tentokrát Mladá Boleslav dohrála prvoligový ročník v téměř nezměněném složení, odešlo jen několik hráčů a trenér Votruba.„Jde o velký posun a příjemnou změnu. Vedení deklarovalo, že průvan v kabině se během sezóny konat nebude, což nám dalo klid. Psychiku hráčů netížil strach o místo. Samozřejmě pohodě hodně pomohly také výborné výsledky,“ přemítá Tomáš Nouza.Ten se nebojí ani faktu, že do týmu přišla řada mladých hráčů, jimž ve vypjatých bitvách play off mohou chybět zkušenosti. „Loni jsme měli hodně zkušený tým a stejně se to nepovedlo,“ poukazuje služebně nejstarší hráč středočeského klubu. „Proč by to tentokrát nemohlo dopadnout jinak,“ pokládá si řečnickou otázku.Formu na vyřazovací boje ladili svěřenci Petra Kaňkovského během třídenního pobytu v Jánských Lázních, kde hokejisté obuli běžky nebo se jen procházeli v horském prostředí. „Hodně příjemně jsme si odpočinuli,“ hodnotí akci Tomáš Nouza.A jak se popasoval s pohybem na běžeckých lyžích? „Nějaké pády mě potkaly, ale jinak se to obešlo bez výraznějších potíží, protože od mládí lyžuji,“ reaguje písecký odchovanec. Po víkendovém volnu přijde na řadu finální část přípravy na play off.Mladá Boleslav nemá jako jediná z již jistých účastníků čtvrtfinále domluvený žádné střetnutí, tým by tak mohl postrádat zápasový rytmus. Ani to však v Tomáši Nouzovi nevzbuzuje obavy. „Myslím, že jsme si ze základní části přinesli takovou pohodu, že by se delší pauza projevila maximálně v první třetině úvodního utkání,“ domnívá se.

Přejít na začátek článku Přejít na předchozí stránku Vytisknout stránku Poslat odkaz na článek mailem Přejít na titulní stránku
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář